داخلی آرشيو خبر
۲
 
قیمت مسکن فقط در ونکوور پایین آمد!
جمعه ۲۱ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۶:۲۵
یک موسسه معتبر مشاور املاک در کانادا اعلام کرد قیمت مسکن در ونکوور کاهش یافته است.
کد مطلب: 895
گزارشی که توسط Royal LePage منتشر شده، نشان می‌دهد ونکوور در سه ماه گذشته همچنان گران‌ترین شهر برای خرید مسکن بوده است اما در عین حال قیمت مسکن تا حدودی در این شهر کاهش نشان داده است.

به نوشته مک‌لینز، علل کاهش قیمت مسکن در ونکوور این طور اعلام شده‌اند: ‌سخت‌گیری‌های اخیر در گرفتن وام مسکن و نیز بی ثباتی اقتصادی و سیاسی در آستانه انتخابات استانی. سخت‌گیری در مورد وام‌های مسکن به طور مشخص بر افرادی تاثیر گذاشته که برای اولین بار قصد خرید خانه داشته‌اند.

بر اساس گزارش Royal LePage، قیمت انواع خانه در ونکوور پایین آمده است: قیمت استاندارد آپارتمان کاهشی ۳.۳ درصدی داشته و قیمت خانه ویلایی مستقل هم ۳.۲ درصد کاهش نشان داده است. قیمت استاندارد خانه‌های دو طبقه هم ۲.۳ درصد کاهش داشته است.

بیل بینی کارگزار معاملات ملکی و رییس Royal LePage در نورث‌شور در این خصوص به نیوز ۱۱۳۰ گفته است: «فروش فعلی نسبت به ده سال گذشته دارد کاهشی بیست درصدی را نشان می‌دهد و بنابراین بازار مسکن ونکوور شاهد کاهش فعالیتش بوده است.»

اما Royal LePage در عین حال پیش بینی کرده که در همین سال ۲۰۱۳ میلادی قیمت مسکن در ونکوور افزایش پیدا کند (احتمالا به میزان دو درصد).

این اخبار در مورد بازار مسکن ونکوور در حالی منتشر شده که در شهرهای دیگر کانادا قیمت متوسط مسکن در سه‌ماهه‌ی دوم سال جاری بین ۱.۲ تا ۲.۷ درصد افزایش نشان داده است.
 


زبل خان
Canada
۱۳۹۲-۰۴-۲۲ ۰۰:۱۳:۴۷
الان بخریم یا باز هم میکشه پایین ؟ (365)
 
۱۳۹۲-۰۴-۲۲ ۰۹:۳۳:۴۴
خوش به حالتون...پول خرید مسکن تو ونکوور دارید؟ (367)