۳
 
مُد آدم‌های معمولی
خوشتیپ‌های ونکوور - ۱
سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۷:۱۶
«مُد آدم‌های معمولی» بخش تازه «روزنامه» است. قرار است در آن به جای پرداختن به سالن‌های مد و مدل‌های فوق لاغری که هیچ شباهتی به خودمان ندارند، آدم‌های خوشتیپ - یا بدتیپ - توی کوچه و خیابان را تخصصی‌تر نگاه کنیم و از آنها الگو بگیریم یا اشتباه‌شان را تکرار نکنیم.
کد مطلب: 941
Street fashion به مُدی گفته می‌شود که نه در استودیوهای بزرگ، که توسط مردم عادی به وجود می‌آید. Street fashion در خلا شکل نمی‌گیرد: هم مردم از سالن‌های مد الهام می‌گیرند و هم متخصصان و طراحان هنری از تیپ مردم عادی ایده می‌گیرند. البته این «مردم عادی» بیشتر جوانان و نوجوانانی هستند که Street fashion را شکل می‌دهند و به کمک آن هم خود را از دیگر گروه‌ها متمایز می‌کنند هم بر نحوه لباس پوشیدن همسالان‌شان در نقاط مختلف دنیا تاثیر می‌گذارند. نمونه مهم «مد آدم‌های معمولی» را می‌توان در خیابان‌های توکیو و لباس‌های عجیب جوانانی مشاهده کرد که نمونه‌اش در هیچ سالن مدی دیده نمی‌شود.

اما ونکوور را نمی‌توان با توکیو یا نیویورک مقایسه کرد. ونکوور را به چشم‌اندازهای زیبایش می‌شناسند، نه تیپ خاص مردمش یا آدم‌های به اصطلاح فَشِن آن. اما در همین خیابان‌های خوش‌منظره ونکوور هم  خوش‌تیپ‌ها و بدتیپ‌هایی وجود دارند که توجه منتقدان حوزه مُد را به خود جلب می‌کنند و تصاویرشان در وبلاگ‌ها و وب‌سایت‌های مربوط به مُد منتشر می‌شود.

در هر بخش از «خوشتیپ‌های ونکوور» بعد از چند عکس از ساکنان ونکوور، به دیگر شهرها هم سر می‌زنیم تا خودتان دست به مقایسه بزنید و ببینید که آیا «تیپ ونکووری» با «تیپ تورنتویی» یا «تیپ توکیو» فرق می‌کند یا نه.

ضمنا هفته آینده در بخش دوم «مُد آدم‌های معمولی» بهترین راه‌های پوشیدن لباس‌های جین را در کوچه و خیابان مرور خواهیم کرد. منتظرش باشید.

یک نکته هم اینکه بعضی عکس‌ها در بهار سرد ونکوور انداخته شده‌اند:لباس شبه‌نظامی به همراه شالی شبیه چفیه - ونکوورمثل اینکه تیپ نظامی در ونکوور مد شدهونکووراین هم یک نظامی دیگر - ونکوورونکوورو بالاخره یک زوج غیرنظامی در ونکوور!ونکوورونکوور به سبک کلاسیکبازار گل تورنتو، تیپ راحت آخرهفته‌ایبازار گل تورنتو... و نیویورک!
 


Canada
۱۳۹۲-۰۵-۰۲ ۰۳:۴۱:۰۷
cheghadr jaleb ke be jaye zibatarinhaye gheyre adi be soraghe zibayihaye adi raftid (413)
 
Parinazzhandy
Canada
۱۳۹۲-۰۵-۰۲ ۰۵:۵۵:۲۲
با سپاس از مطلب خوب و جوان پسندتان ، اگر كمى در چينش عكسها دقت بفرماييد ، بهتر است حقيقتش انقدر كنار صفحه چسبيده اند كه خواننده احساس مى كند نصف عكس را نمى بيند ، حروف اول مطالب مربوط به عكسها هم قابل تشخيص نيست، با پوزش و سپاس:پ، ژ (414)
 
۱۳۹۲-۰۵-۰۲ ۲۱:۳۶:۱۰
این خانوم آخری خیلی رسمیه ولی خانوم اولی باحال تره تریپش (416)